Kilometerbudget Valys in 2012 vrijwel gehalveerd
Valys vervoert mensen met een mobiliteitsbeperking naar plekken die ze met het openbaar vervoer niet kunnen bereiken. En omdat u bij reservering kunt aangeven of u een rolstoel of scootmobiel wilt meenemen, kunt u op de plaats van bestemming ook nog eens alle kanten op. Boeken kan via de website www.valys.nl of via een 0900 nummer en alles wat u ervoor nodig heeft, is een Valyspas van € 6,79. Een prima regeling dus, waar veel mensen plezier en gemak van hebben. Maar dat is volgens VWS nu juist het probleem.
Er komen namelijk veel teveel Valyspashouders, vindt men op het ministerie, en dus wordt de regeling onbetaalbaar. Op 8 en 9 november vergadert de Tweede Kamer over de oplossing die de staatssecretaris heeft bedacht: het verlagen van het kilometerbudget van 750 naar 450 kilometer per jaar. De CG-raad en de actiegroepen Makkers Unlimited en Terug naar de Bossen zijn daarom van plan om op 2 november landelijk actie te voeren tegen dit nieuwe plan.
Volgens hen is er een veel eenvoudiger oplossing: er komen namelijk elk jaar vooral zoveel Valyspashouders bij, omdat ook mensen zonder beperking heel makkelijk aanspraak kunnen maken op de Wmo-vervoerspas die je nodig hebt om een Valyspas aan te kunnen vragen. Als de criteria voor zo'n Wmo-vervoerspas scherper zouden worden gesteld, zoals dat nu als gebeurt bij de indicatie voor een gehandicaptenparkeerkaart, zou het probleem volgens de drie actievoerende organisaties al grotendeels verholpen zijn.
De brief die de CG-Raad, CSO, ANBO, Platform VG en Viziris hierover op 10 oktober aan staatssecretaris Veldhuijzen van Zanten stuurden, kunt u hier lezen. Voor meer informatie over de actie en hoe u daaraan mee kunt doen, kunt u terecht op de website van Makkers Unlimited.
Och, och, och...het is weer eens zover...er is iets dat succes heeft en dan moet je er als overheid meteen een stokje voor steken....
Eerst het goedkope PGB, en nu dan al de Valys.
Ach, maar ook niet uit, nemen wij toch gewoon de trein!
Oeps,
tja, helaas is die nu net weer niet toegankelijk.
Dan toch maar achter de garaniums?
Zie:
Haleluja, wij zijn gezegend met dit humane kabinet!!
Ontoegankelijke treinen na 2030?
12-10-2011
De eerste lichting dubbeldekkertreinen en intercity’s worden wellicht niet aangepast. Daarmee blijven er tot na 2030 ontoegankelijke treinen rijden. Dit deelde minister Schulz de Kamer mee in het Algemeen Overleg van 11 oktober. De minister zegde een schriftelijke toelichting toe. De CG-Raad is geschrokken, maar vestigt hoop op Kamerleden.
Het Kamerlid Charlie Aptroot (VVD) zei dat de toegankelijkheid van het spoor topprioriteit heeft. Hij wil meer dan alleen de extra toegezegde gelden voor beter toegankelijke stations vanaf 2020. Aptroot zei ‘Het moet nog sneller’ en sprak zelfs van ‘een toegankelijkheidsoffensief’.
Ook de Kamerleden Smit (SP) en Haverkamp (CDA) drongen aan op tussentijdse verbeteringen van treinen en handhaving van het jaartal 2030 voor volledige toegankelijkheid van het spoor. Andere fracties sloten zich hierbij aan.
Voorafgaand aan het Algemeen Overleg heeft de CG-Raad samen met de ouderenbonden een brief aan de Kamer verstuurd over de toegankelijkheid van het spoor.
Eerdere toezeggingen
Eerder nam de Kamer moties aan. Het gaat om een motie over vaststelling van het jaar 2030 als jaar waarin alle treinen toegankelijk moeten zijn van het Kamerlid Roemer (SP) en De Krom (VVD). En om een motie over het toegankelijk maken van bestaand treinmaterieel bij renovaties van de Kamerleden Mastwijk (CDA) en Roefs (PvdA).
Minister Schulz van Haegen en haar voorganger minister Eurlings hebben toegezegd deze moties uit te voeren. Het huidige kabinet nam in het Regeerakkoord op dat er extra investeringen gedaan worden in toegankelijkheid van het spoor. Het ziet er naar uit dat minister Schulz hier nu op terugkomt.
Nog 22 of 35 jaar?
De eerste serie in gebruik genomen dubbeldekkers gaat volgend jaar in revisie. Deze treinen rijden nog minimaal tot 2033. Als bij deze revisie niet wordt gewerkt aan de beloofde verbetering van de toegankelijkheid dan rijden er dus nog ruim 20 jaar lang ontoegankelijke dubbeldekkers op intercitytrajecten.
Zowel minister Eurlings als minister Schultz zeiden eerst dat gelden voor toegankelijkheid van treinen gevonden zouden worden in de onderhandelingen over de nieuwe concessie. Minister Schultz komt hier dus mogelijk op terug.
De CG-Raad vraagt zich nu af of de volgende al in gebruik genomen series dubbeldekkers die nog zeker tot 2044 in roulatie blijven evenmin aangepast gaan worden. Dat zou betekenen dat er nog 35 jaar lang ontoegankelijke treinen rondrijden.
Betere uitschuifplank
De minister zegde in het AO van 11 oktober toe dat zij in de nieuwe concessie de verplichting opneemt om de sprinters alsnog te voorzien van een betere uitschuifplank voor rolstoelgebruikers. Deze verbetering zal vanaf 2015 worden gerealiseerd.
Als wij straks oud zijn zitten we gegarendeerd opgesloten in een verpleeghuis achter de garaniums. Afwachtend wanneer er een zuster tijd voor ons heeft. En ergens naar toe gaan zullen we al helemaal niet meer kunnen. Gelukkig heeft mijn moeder nog kunnen genieten van mijn belastingcentjes want die maakte graag gebruik van de Valys. jammer als het afgeschaft word.
En weer een stuk van mn poot afgezaagd..ofwel..weer iets wat minder moet maar eigenlijk niet minder kan.
Toemaar regering.."goed" bezig zo..
(Wakker liggen doe ik al niet meer hiervan..ik lig al wakker van al het andere waarin we als gezin benadeeld worden.) Weet je? Misschien wil ik onderhand wel terug naar die bossen met mn kids..dan kan ik miss weer slapen 's nachts en leven overdags ipv constante druk te ervaren en alles te moeten regelen en maar aantonen dat hulp echt nodig is om vervolgens slechts de helft of zelfs nog minder te krijgen..
Te triest voor woorden dit.. Weer een maatregel waardoor mensen minder uit huis kunnen. En weer een persoonlijke klap voor zowel mn kinders als mij.
Deze Regering kan niet goed nadenken.
Want mensen met een mobiliteitsbeperking horen niet achter de garaniums thuis te zitten, maar deze regering denkt van wel.
Maar ja ze weten zelf niet eens wat een mobiliteitsbeperking is, want ze hebben er zelf niet mee te maken.
Het is gewoon ver van hun bed.
De mensen uit de regering, ga zelf maar eens een jaar niet van huis en heb maar eens 1 jaar geen auto en kun maar niet met de trein, bus en metro.
En je kunt niet fietsen en haast niet meer lopen.
Dan na dat jaar wil ik u wel eens weer spreken hier over.
Want deze groep mensen word al zo getroffen door hen aandoening, waardoor ze niet meer mobiel zijn en dan doet u dit regering!
Dit kan ook geen kant op.
Het komt er op neer dat straks een hele groep mensen dood liggen in huis, en de buren zegen wat stinkt het hier naast, wie woont hier naast eigenlijk.
De buren weten niet eens wie er naast hen woont, dus regering laat de mensen met een mobiliteitsbeperking niet in de kou staan en kort deze mensen dus niet in hen doen en laten.
Ook goede morgen!
Het is niet te geloven, weer zal er gekort worden op juist dat deel van de bevolking dat iets extra's hard nodig heeft.
Mijn familie, kinderen en verdere relaties wonen allemaal ver weg, dus als dit doorgaat kan ik zowat nergens meer naar toe!
Ben zowat 80 en uiteraard zal ik er niet mobieler op worden!
Wel eenzamer als dit doorgaat!
Wist U dat er nog steeds treinen rondrijden die afkomstig zijn uit Duitsland. Voor ouderen en mensen met een handicap haast niet in te komen.
En wist U ook dat de kleinere plaatsen bijna van busvervoer in het weekend verstoken zijn. De senioren onder ons beschikken vaak niet over eigen vervoer. Kinderen wonen veelal enkele tientallen kilometers bij hun vandaan. Hoe moeten wij daar ooit een bezoekje afleggen. Wij blijven graag onafhankelijk van onze kinderen.
En wist U dan ook dat ouderen en gehandicapten bijna niet meer in de avonduren durven te reizen. Stations zijn vaak slecht verlicht, en worden vaak gebruikt als hangplek door de jeugd.
ja natuurlijk zijn wij weer de duppe weet je ze moeten inderdaad strenger controleren en niet zo maar een pas afgeven. Ik ben er niet blij mee want dit houd straks in dat ik dus nog maar een of twee keer per jaar ergens heen kan want dan is alles al op. laat de regering nu eens de mensen pakken met de hoge salaris.en niet de minder bedeelde mensen
Mensen met een beperking komen straks helemaal niet achter de garaniums te zitten ! Tenzij de bloemist ze thuis brengt , want zelf halen lukt niet meer !
Schandalig gewoon! Instroom beperken, kijken wie het echt nodig heeft, en dan een fatsoenlijk kilometerbudget toekennen. Die 750 km is voor veel mensen al veel en veel te weinig. Waar hebben we deze domme regering aan te danken??
PGB: instroom is te groot. Oplossing van de regering: PGB afschaffen. En dan éven vergeten dat heel veel mensen niet zonder kunnen, en niet uitkomen met thuiszorg. EN natuurlijk dat thuiszorg veel duurder is.
Valys: instroom is te groot. Oplossing van de regering: kilometers halveren. Dat betekent dus dat er nog steeds mensen een (half) kilometerbudget krijgen die dat eigenlijk niet nodig hebben, en dat de mensen die het wél nodig hebben, nergens meer heen kunnen. Logisch natuurlijk, als je doel tenminste is om niets aan het werkelijke probleem te doen en heel veel mensen te duperen. Precies zoals bij het PGB dus.
Ik heb een hoog kilometerbudget, en hoop van harte dat ze daar vanaf zullen blijven. Maar de keuringen voor dat hoge budget zijn zo achterlijk streng, dat heel veel mensen die niet met het OV kunnen reizen, het niet krijgen. Al die mensen zouden nu ook nog eens te maken krijgen met een halvering van het al veel te lage budget. Way to go. Kunnen we onze huidige regering niet gewoon afschaffen, of anders halveren? Lijkt me een stuk zinniger namelijk.